Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Slet čarodějnic
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Informace pro rodiče > O nás

O nás - DDM Šternberk

Dům dětí a mládeže Šternberk, jehož zřizovatelem je Město Šternberk, sídlí na Opavské ulici číslo 1386/14. Pracuje jako příspěvková organizace s právní subjektivitou a je zařazen do sítě škol a školských zařízení.

Připravujeme

Hlavním úkolem a cílem DDM je organizovat volný čas dětem, mládeži, ale i dospělým zájemcům s širokou nabídkou pravidelného zájmového vzdělávání formou kroužků, příležitostnou činností, formou jednorázových akcí, prázdninovou činností o zimních i letních prázdninách formou táborů a soustředěním, pořádáním soutěží a umožněním spontánních činností.

V posledních letech se DDM Šternberk stále více zaměřuje na rozsáhlé akce pro širokou veřejnost jako jsou karnevaly, oslavy Dne dětí, programy k nejrůznějším příležitostem (Slet čarodějnic, velikonoční akce, Hurá na prázdniny, Dívka roku, vánoční akce apod.). Kromě kulturního vyžití nezapomínáme v DDM ani na vyžití sportovní. V průběhu celého roku pořádáme bezpočet turnajů a soutěží ve volejbale, atletice, florbalu, kopané, plavání nebo stolním tenise. Organizujeme sportovní závody, ale nezapomíná ani na zimní sporty jako je běžecké či sjezdové lyžování. Pravidelně zabezpečuje program pro děti o prázdninách, jak letních, zimních, tak i dvoudenních či o jednotlivých svátcích. Od začátku roku 2005 má DDM Šternberk v péči i Dětské dopravní hřiště a stará se i o výuku dopravní výchovy ve spolupráci s BESIPem. 

Přes všechny tyto bohaté aktivity je hlavní náplní DDM Šternberk nabídka aktivit zájmového vzdělávání. Děti a mládež mají možnost vybrat si z 90ti druhů kroužků v oblasti hudby, výtvarné výchovy, ekologie a přírodovědy, sportu, tance či techniky. O stále rostoucí oblibě Domu dětí a mládeže Šternberk mezi dětmi svědčí i to, že si tuto organizaci nazvali "Domečkem".

Dům dětí a mládeže Šternberk je otevřen všem, kteří mají zájem účelně využít svůj volný čas, to znamená především se bavit, vzdělávat se a najít nové kamarády.