Drobečková navigace

Úvod > Připravili jsme

Připravili jsme
ve školním roce 2018/2019

Drakiáda 2018
0001[1].jpg
Krásného slunečného sobotního dne léta páně 6.10.2018 zavítalo do šternberských lesů a hájů nadměrné množství dračích letců. Objevilo se 38 statečných bojovníků s dlouhými navijáky a celkově se přišla podívat téměř 8 tuctů měšťanů. V tento krásný slunný čas přál nejen otec Slunečník, ale i strýc Větrník. Boj byl lítý a nemilosrdný, podařilo se nám získat 0001[2].jpgněkolik statných reků, kteří v této bájné hře s čestným srdcem obstáli a získali své vítězství. Nebylo však ani poražených a všichni společně hodovali u rozehřátého ohně. Utkání se našemu šternberskému pánu zalíbila a společně se všichni budeme těšit na další dračí hry.

 

Připravili jsme

ve školním roce 2017/2018

Šternberská Kraslice 2018
Kraslice 2018.jpg

Před Velikonocemi se nám na domečku urodily krásně zdobená vajíčka, kraslice. Celkem se zúčastnilo soutěže o nejkrásnější kraslici přes 50 úctyhodných a krásně nazdobených kousků. Po dlouhém týdenním boji nakonec tři vajíčka obhájily své vítězné pozice a jejich autoři byli náležitě odměněni. Celým domečkem děkujeme za výtvarnou atmosféru, kterou jsme mohli díky kraslicím prožít a doufáme, že Velikonoce se nesly v podobně radostném duchu. 

 


Velikonoční prázdniny 2018
 Velikonoční prázdniny 2018.jpg

Ve čtvrtek 29.4.2018 se děti sešli na DDM v hojném počtu. Všichni se těšili co je v tento den čeká. Nejdříve jsme upekli jidáše poté i mazance. Mezi tím jsme si zahráli hry a den jsme zakončili tradičním pletením  velikonoční pomlázky. S úsměvy na rtech jsme se rozešli domů a těšíme se na další Velikonoční prázdniny v DDM.

 

Šternberský Slavíček 2018

Slavíček 2018.pngPřinášíme Vám zhodnocení letošního jubilejního 20. ročníku Šternberského slavíčka. Ze školních kol vzešlo celkem 42 postupujících zpěváků a zpěvaček do celkového finále. Kromě všech základních škol ze Šternberka vyslaly své reprezentanty letos také školy z Libavé, Babic a Gymnázia Šternberk. Finále se konalo v sobotu 24.3, v krásných prostorách sálu MKZ Šternberk. Jako každý rok nás celou akcí provázela zkušená moderátorka Kateřina Dostálová. Naše soutěžící hodnotila odborná porota, letos ve složení: Sabina Ulmanová, Anna Kohoutková, Radka Chytilová, Vladimír Krejčí a Tadeáš Mánek. V první přestávce nás poctila svým pěveckým vystoupením Sabina Ulmanová, která je sama jako bývalá několikanásobná účastnice Slavíčka živým důkazem toho, že tato soutěž každý rok nalézá skutečně talentované a nesmírně nadané zpěváky. Druhým vystupujícím byl i další porotce Tadeáš Mánek, mladý nadějný hudebník a frontman znovuobnovené kapely Výsledek. V poslední přestávce před vyhlášením nejvyšších kategorií pak vystoupil Ondřej Mondek s Adélou Gronichovou, s vlastní akustickou cover verzí písně Time of your life od kapely Green Day.

Děkujeme všem soutěžícím za účast, učitelům a kamarádům za hudební doprovody, porotcům za jejich nelehké rozhodování, a především všem návštěvníkům za podporu svých favoritů.

 
Velikonoční salony pro ZŠ

Březnová dopoledne patřily k již tradičním velikonočním salónům pro základní školy. Žáci vytvářeli velikonoční beránky, kterými jsme se postupně naladili na velikonoční atmosféru. Za několik setkání se vytvořilo na 160 beránků, které nyní zdobí školy nebo jednotlivé domácnosti. Žákům děkujeme za tvořivou atmosféru a doufáme, že se na salonech potkáme i příště.

 

Jarní prázdniny

20180306_130817.jpgJarní prázdniny letos v Domě dětí a mládeže proběhly výtvarně. Děti v týmech navrhovaly a vytvářely vlastní pohádku. Jejich úkolem bylo nejprve pohádku vymyslet, a poté z různých materiálů vytvořit kompletní loutkové divadlo, včetně všech kulis a postav. Všech šest týmů se úkolu zhostilo na výbornou. Děti vyrobily spoustu propracovaných postaviček, scénických poznámek i krásných divadel. Vrcholem akce bylo pak samotné představení. Každý tým svou pohádku zahrál před obecenstvem složeným z ostatních účastníků. Bylo k vidění spousta zábavných, a především originálních příběhů. Video z této akce bude ke zhlédnutí na oficiálním YouTube kanále Domu dětí a mládeže Šternberk.

      
Vernisáž výtvarné soutěže:

V průběhu ledna je k vidění na DDM Šternberk výstava výtvarných prací na téma: Mo0001 (1)[1].jpgje nejoblíbenější pohádka. Tvorby prací se zodpovědně ujaly jak děti ze školek tak i poslední ročníky základních škol. Celkem se nám nashromáždilo přes 300 výtvarných děl, ze kterých jsme vybrali ty nejlepší. Výběr oceněných prací byl velmi těžký, a proto chceme všem zúčastněným poděkovat a vyzvat je, aby v jejich tvorbě ani o kousek nepolevovali. Práce byly rozděleny do 5 kategorií dle věku a do tří umístění. Výherci obdrželi cenu a diplom na vernisáži, která proběhla v pátek 12. 1. 2018. Všem zúčastněným ještě jednou děkujeme a budeme se těšit na příští rok.


Pečení perníčků:

V pátek 8.12.2017 jsme se s dětmi sešli v hojném počtu v DDM na pečení perníkové dekorace. Děti si vyrobily závěsný věnec na dveře s Vánočními motivy a k tomu spousty perníčků na baštění. Jestli chcete vidět sestřih z této akce stačí kliknout na tento odkaz:  https://youtu.be/sRQRWvNNG6A

0001[8].jpg


Adventní věnce:

Pojďte se s námi podívat, jak probíhala letošní výroba vánočních věnců u nás v domečku!

Video najdete zde: https://youtu.be/65J2E5fBmfQ

Výstřižek[5].JPG


Halloween:

Jménem celého děsivého Domu dětí a mládeže děkujeme všem duchům, bubákům, potulným vrahům, šíleným klaunům a dalším hrůzostrašným stvořením za účast na naší letošní hororové seanci. Celou seanci jsme zakončili velkolepým ohňostrojem, který nenechal jediné víko rakve zavřené! Teď nechme naše dávno zatracené duše odpočívat, abychom přesně za jeden rok opět povstali a nebohým občanům města Šternberk ukázali, že tento den patří nám!

https://ddmsternberk.rajce.idnes.cz/Halloween_2017/

0001edgf.jpg

Drakiáda: 

30.9.2017 Proběhla každoroční Drakiáda nad Šternberkem, na louce u bývalé Rasovny. Objednávka na dobré počasí, kterou Domeček každoročně posílá, byla letos vyslyšena a podmínky pro pouštění draků byly naprosto ideální. Odborná porota hodnotila účastníky soutěže v následujících kategoriích: umělecké ztvárnění, výška letu a doba letu. Po hodnocení draků a vyhlášení vítězů přišlo na řadu tradiční opékání buřtů a jiných pochutin na ohni u potoka.

http://ddmsternberk.rajce.idnes.cz/Drakiada_2017/


 Výroba papír.draků 2017.jpgDrakiáda 2017 - 2.verze.jpg

Podzimní prázdniny: 

Ve čtvrtek, 26.10.2017 jsme strávili dopoledne našeho prvního dnu podzimních prázdnin na zahradě Domečku, kde probíhaly různé soutěže a hry o ceny. Po té jsme opekli špekáčky a odpoledne se hrál bowling.

Druhý den jsme se sešli opět u nás v Domečku, ovšem tentokrát za účelem dlabání hlav nebohým dýním. Všechny dýně skutečně dostaly lžící za vyučenou, některé dokonce odcházely i se strašidelnými úsměvy na tváři – bůhví co si asi myslely? Dále jsme vytvářeli v rámci naší halloweenské dílničky výzdobu na nadcházející Halloween. Po pořádné práci jsme odpočívali na horolezecké stěně, kde se hrály nejrůznější hry.

https://ddmsternberk.rajce.idnes.cz/Podzimni_prazdniny_v_DDM_2017/


 0001[5].jpg0001.jpg

 

 

 

Město Šternberk

www.sternberk.eu

Zdravé město Šternberk

www.sternberk.eu

Krajský úřad Olomouc


www.kr-olomoucky.cz

Mateřské centrum Žirafa


www.mczirafa.estranky.cz

ZŠ Svatoplukova

http://www.zssvat.cz/

ZŠ Dr. Hrubého


http://www.zshrubeho.cz/

ZŠ nám. Svobody

http://www.zsns-stbk.cz/

Atletický klub Šternberk


www.aksternberk.estranky.cz

SERITECH s.r.o.

www.seritech.cz

MILAN KORENÝ

http://www.korenym.cz/studio00.html

EXPOZICE ČASU

http://www.expozicecasu.cz/

ECCE HOMO ŠTERNBERK

www.eccehomo.cz

23. 10. Teodor

Zítra: Nina

Data[1].jpg

Poslední aktualizace:

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2018-2019.pdf

Měsíční plán akcí DDM

Říjen 2018.pdf

Nabídka kroužků 

NABÍDKA KROUŽKŮ A AKTIVIT 2018-2019.pdf

Přihláška 

PŘIHLÁŠKA 2018-2019.pdf

DDM na Facebooku

DÍVKA ROKU

https://www.facebook.com/pages/D%C3%ADvka-roku-%C5%A0ternberk/124606234275490?fref=ts

ZLATÝ LIST

http://www.zlatylist.cz/

Návštěvnost stránek

160766
ddmsternberk_footer1.png