Drobečková navigace

Úvod > Připravili jsme

Připravili jsme
ve školním roce 2018/2019

Mikulášský karneval

Dne 6. 12. 2018 se uskutečnil v tělocvičně DDM Šternberk Mikulášský karneval pro děti navštěvující kroužky. Na programu byly rozličné soutěže, například Čertovina, kdy děti měly podle postupně odkrývaných indícií odhalit, kde se skrývá čert, další soutěžními disciplínami byly Židličkovaná, Poklička anebo hra Elektrika, všech soutěží se účastnil místní čert, který měl na starosti i reprodukci pekelné taneční hudby, místní anděl zase uváděl soutěže a držel ochrannou ruku nad dětmi. Na karnevalu bylo k vidění pár zajímavých masek, např. kočkočert či drak. Karneval vyvrcholil návštěvou Mikuláše, který přinesl dárky a za pomoci anděla je rozdělil všem zúčastněným dětem.

Pečení perníčků

Páteční odpoledne dne 7.12.2018 na Domu dětí a mládeže, patřilo k dalším předvánočním přípravám. Pečení perníčků na sebe nemohlo dlouho čekat. Dostavilo se mnoho význačných pekařů, cukrářů a kuchtíků. Každý dostal za úkol zpracování těsta, vyválení, vyřezání, zdobení a v neposlední řadě i ochutnávání. Někteří odborníci nevydrželi a byli donuceni ochutnávat i při přípravných činnostech. V každém oku se poté později jiskřila příjemná a povzbudivá chuť provoněných perníčků a cukrové polevy. Spokojenost tedy nakonec stála jak na straně pořadatelů, tak i účastníků.

Vánoční besídka mladých hudebníků

Dne 12.prosince proběhla v budově DDM Šternberk besídka mladých hudebníků. Besídky se zúčastnilo 33 hudebníků, které doprovázeli učitelé. Děti měly připravené předvánoční skladby a na závěr si učitelé kytary připravili překvapení v podobě společné skladby Purpura od Jiřího Suchého. Vystoupení se žákům podařilo a rodiče se přesvědčili o šikovnosti jejich talentovaných dětí.

Mikulášská nadílka v MŠ

IMG_9236.JPGV úterý 4.12.2018 se u školek ve Šternberku a okolí rozezvonil zvoneček, což předznamenává příchod Mikuláše, čerta a anděla. Našlo se několik odvážlivců, kteří své prohřešky Mikuláši přiznali a po přísaze nápravy, byly odpuštěny. Čert tedy odešel s prázdnou a anděl s Mikulášem mohli rozdat odměny. Všichni tři si vyslechli plno krásných básniček, písniček a mohli pokračovat v jejich dlouhé cestě…
Výroba adventních věnců 2018

Předvánoční shon jsme zpříjemnili výrobou adventních věnců. DDM připravilo věnce, svícny, ozdoby a sešla se nemalá skupina dětí, aby si mohly zapálit svíčku již první adventní neděli. Dokumentaci jejich úsilí přikládáme níže. Přejeme krásný vánoční čas DDM Šternberk.

Vánoční salony 2018

Jako každý rok se na DDM vystřídalo mnoho dětí ze Základních škol ve Šternberku na tradiční akci Vánoční dílničky, letos si děti vyrobily dekorativní sněhuláky. V příloze se můžete přesvědčit, jak byly děti šikovné. Již nyní se těšíme na nadcházející akci v DDM, kterou bude již tradiční pečení perníkové dekorace. Těšíme se na Vás.

Vystoupení na Svatomartinských slavnostech

Dne 12.11. 2018 proběhl v zahradách Hradu Šternberk již několikátý ročník tradičních Martinských slavností. Pořadatelem a zřizovatelem slavností bylo Gymnázium Šternberk, které vystoupilo na slavnostech se svým pěveckým sborem. Na akci vystupovaly i děti z dalších institucí, například žáci se svými učiteli hudby ze ZŠ Dr. Hrubého, DDM Šternberk, ZŠ Náměstí Svobody i ZŠ Svatoplukova. Celé akci přálo velmi vhodné bezvětrné a mírně teplé počasí, kromě hudební vložky zde byly k dispozici stánky s různým občerstvením a upomínkovými předměty, martinská jízda na koni i lampionový průvod městem.

Halloween 2018

Poslední říjnový večer se městem procházeli duchové, kostlivci, příšery, černé kočky, halloween 2018 - leták oprava.pngčarodějky, děti a jejich rodiče, a zamířili k Domu dětí a mládeže, aby společně oslavili svátek Halloween. Tam na ně čekala strašidelná stezka vyzdobená krásnými vyřezávanými dýněmi, výtvarná dílnička, kde si mohli všichni účastníci vyrobit své DSC_0504.JPGstrašidýlko, hry, soutěže a vyhlášení nejhezčí halloweenské masky. Na děti čekaly sladké odměny a svítící náramky. Akce byla zakončena velkolepým ohňostrojem a strašidla se postupně rozešla domů.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem příznivcům za účast na akci, MAS Šternbersko za poskytnutí příspěvku na organizování akce a pracovníkům Městské policie Šternberk za pomoc při organizaci akce. Pracovníci DDM Šternberk


Podzimní prázdniny v DDM

ÚTERÝ DLABÁNÍ DÝNÍ

V úterý 29.10.2018 jsme se v DDM chystali na Halloween tradiční akcípodzimní prázdniny - leták oprava 2018.png
dlabání dýní. Ráno jsme se sešli v hojném počtu a přípravy mohly
začít. Dlabali jsme, pekli, hráli hry i řádili na zahradě.
Celý den jsme si užili s úsměvy na rtech a připravili jsme se na
Halloween jak se sluší a patří.
Těšíme se na plno dalších takových akcí, třeba se již shledáme na
výrobě adventních věnců.
Váš tým DDM.

Pondělí Pevnost Siouxů:

Nový týden nebeského býka začal v pondělí 29.10.2018 prázdninovou akcí sIMG_20181029_123947.jpg názvem Pevnost Siouxů. Celý den byl pojat indiánskou tématikou a nalézáním svého vnitřního ducha. Děti se od prvních okamžiků s vervou a válečným duchem zapojili do všech disciplín. Od počátku vzniku svých totemových a válečných barev, přes indiánská jména až po indiánskou dráhu nebo lov na kořist. Prošli jsme si indiánskými depešemi, poznáváním přírody a pokusili jsme se pokořit šamanovy rébusy. V závěru společného dne se děti pustili do tajemné truhly, kde objevily důležitá fakta k výhře svého kmene. Úspěch se nakonec usadil ve kmeni "Modrých Slepic", kde se se spokojeným úsměvem radovala Mokrá Slepice, Suchá Slepice, Trefený Bažant, Cáklé Kuře a samozřejmě i Kulhavý Kohout. Tento slavný kmen zvítězil svou silou a čistou duší. Štěstí však velmi příznivě přálo i kmeni "Zelených rváčů", kteří svými dovednostmi a důvtipem zvítězily v utkáních mysli a rozumu. Posledním kmenem byly "Červené Panenky", které vždy dokázaly překvapit. Náčelníci a stařešinové Velký Guny a Šťastné Dítě pak předali vítěznou krmi a započali s oslavami.

Výtvarná soutěž: "100 LET REPUBLIKY"

Drakiáda 2018
0001[1].jpg
Krásného slunečného sobotního dne léta páně 6.10.2018 zavítalo do šternberských lesů a hájů nadměrné množství dračích letců. Objevilo se 38 statečných bojovníků s dlouhými navijáky a celkově se přišla podívat téměř 8 tuctů měšťanů. V tento krásný slunný čas přál nejen otec Slunečník, ale i strýc Větrník. Boj byl lítý a nemilosrdný, podařilo se nám získat 0001[2].jpgněkolik statných reků, kteří v této bájné hře s čestným srdcem obstáli a získali své vítězství. Nebylo však ani poražených a všichni společně hodovali u rozehřátého ohně. Utkání se našemu šternberskému pánu zalíbila a společně se všichni budeme těšit na další dračí hry.

 

Připravili jsme

ve školním roce 2017/2018

Šternberská Kraslice 2018
Kraslice 2018.jpg

Před Velikonocemi se nám na domečku urodily krásně zdobená vajíčka, kraslice. Celkem se zúčastnilo soutěže o nejkrásnější kraslici přes 50 úctyhodných a krásně nazdobených kousků. Po dlouhém týdenním boji nakonec tři vajíčka obhájily své vítězné pozice a jejich autoři byli náležitě odměněni. Celým domečkem děkujeme za výtvarnou atmosféru, kterou jsme mohli díky kraslicím prožít a doufáme, že Velikonoce se nesly v podobně radostném duchu. 

 


Velikonoční prázdniny 2018
 Velikonoční prázdniny 2018.jpg

Ve čtvrtek 29.4.2018 se děti sešli na DDM v hojném počtu. Všichni se těšili co je v tento den čeká. Nejdříve jsme upekli jidáše poté i mazance. Mezi tím jsme si zahráli hry a den jsme zakončili tradičním pletením  velikonoční pomlázky. S úsměvy na rtech jsme se rozešli domů a těšíme se na další Velikonoční prázdniny v DDM.

 

Šternberský Slavíček 2018

Slavíček 2018.pngPřinášíme Vám zhodnocení letošního jubilejního 20. ročníku Šternberského slavíčka. Ze školních kol vzešlo celkem 42 postupujících zpěváků a zpěvaček do celkového finále. Kromě všech základních škol ze Šternberka vyslaly své reprezentanty letos také školy z Libavé, Babic a Gymnázia Šternberk. Finále se konalo v sobotu 24.3, v krásných prostorách sálu MKZ Šternberk. Jako každý rok nás celou akcí provázela zkušená moderátorka Kateřina Dostálová. Naše soutěžící hodnotila odborná porota, letos ve složení: Sabina Ulmanová, Anna Kohoutková, Radka Chytilová, Vladimír Krejčí a Tadeáš Mánek. V první přestávce nás poctila svým pěveckým vystoupením Sabina Ulmanová, která je sama jako bývalá několikanásobná účastnice Slavíčka živým důkazem toho, že tato soutěž každý rok nalézá skutečně talentované a nesmírně nadané zpěváky. Druhým vystupujícím byl i další porotce Tadeáš Mánek, mladý nadějný hudebník a frontman znovuobnovené kapely Výsledek. V poslední přestávce před vyhlášením nejvyšších kategorií pak vystoupil Ondřej Mondek s Adélou Gronichovou, s vlastní akustickou cover verzí písně Time of your life od kapely Green Day.

Děkujeme všem soutěžícím za účast, učitelům a kamarádům za hudební doprovody, porotcům za jejich nelehké rozhodování, a především všem návštěvníkům za podporu svých favoritů.

 
Velikonoční salony pro ZŠ

Březnová dopoledne patřily k již tradičním velikonočním salónům pro základní školy. Žáci vytvářeli velikonoční beránky, kterými jsme se postupně naladili na velikonoční atmosféru. Za několik setkání se vytvořilo na 160 beránků, které nyní zdobí školy nebo jednotlivé domácnosti. Žákům děkujeme za tvořivou atmosféru a doufáme, že se na salonech potkáme i příště.

 

Jarní prázdniny

20180306_130817.jpgJarní prázdniny letos v Domě dětí a mládeže proběhly výtvarně. Děti v týmech navrhovaly a vytvářely vlastní pohádku. Jejich úkolem bylo nejprve pohádku vymyslet, a poté z různých materiálů vytvořit kompletní loutkové divadlo, včetně všech kulis a postav. Všech šest týmů se úkolu zhostilo na výbornou. Děti vyrobily spoustu propracovaných postaviček, scénických poznámek i krásných divadel. Vrcholem akce bylo pak samotné představení. Každý tým svou pohádku zahrál před obecenstvem složeným z ostatních účastníků. Bylo k vidění spousta zábavných, a především originálních příběhů. Video z této akce bude ke zhlédnutí na oficiálním YouTube kanále Domu dětí a mládeže Šternberk.

      
Vernisáž výtvarné soutěže:

V průběhu ledna je k vidění na DDM Šternberk výstava výtvarných prací na téma: Mo0001 (1)[1].jpgje nejoblíbenější pohádka. Tvorby prací se zodpovědně ujaly jak děti ze školek tak i poslední ročníky základních škol. Celkem se nám nashromáždilo přes 300 výtvarných děl, ze kterých jsme vybrali ty nejlepší. Výběr oceněných prací byl velmi těžký, a proto chceme všem zúčastněným poděkovat a vyzvat je, aby v jejich tvorbě ani o kousek nepolevovali. Práce byly rozděleny do 5 kategorií dle věku a do tří umístění. Výherci obdrželi cenu a diplom na vernisáži, která proběhla v pátek 12. 1. 2018. Všem zúčastněným ještě jednou děkujeme a budeme se těšit na příští rok.


Pečení perníčků:

V pátek 8.12.2017 jsme se s dětmi sešli v hojném počtu v DDM na pečení perníkové dekorace. Děti si vyrobily závěsný věnec na dveře s Vánočními motivy a k tomu spousty perníčků na baštění. Jestli chcete vidět sestřih z této akce stačí kliknout na tento odkaz:  https://youtu.be/sRQRWvNNG6A

0001[8].jpg


Adventní věnce:

Pojďte se s námi podívat, jak probíhala letošní výroba vánočních věnců u nás v domečku!

Video najdete zde: https://youtu.be/65J2E5fBmfQ

Výstřižek[5].JPG


Halloween:

Jménem celého děsivého Domu dětí a mládeže děkujeme všem duchům, bubákům, potulným vrahům, šíleným klaunům a dalším hrůzostrašným stvořením za účast na naší letošní hororové seanci. Celou seanci jsme zakončili velkolepým ohňostrojem, který nenechal jediné víko rakve zavřené! Teď nechme naše dávno zatracené duše odpočívat, abychom přesně za jeden rok opět povstali a nebohým občanům města Šternberk ukázali, že tento den patří nám!

https://ddmsternberk.rajce.idnes.cz/Halloween_2017/

0001edgf.jpg

Drakiáda: 

30.9.2017 Proběhla každoroční Drakiáda nad Šternberkem, na louce u bývalé Rasovny. Objednávka na dobré počasí, kterou Domeček každoročně posílá, byla letos vyslyšena a podmínky pro pouštění draků byly naprosto ideální. Odborná porota hodnotila účastníky soutěže v následujících kategoriích: umělecké ztvárnění, výška letu a doba letu. Po hodnocení draků a vyhlášení vítězů přišlo na řadu tradiční opékání buřtů a jiných pochutin na ohni u potoka.

http://ddmsternberk.rajce.idnes.cz/Drakiada_2017/


 Výroba papír.draků 2017.jpgDrakiáda 2017 - 2.verze.jpg

Podzimní prázdniny: 

Ve čtvrtek, 26.10.2017 jsme strávili dopoledne našeho prvního dnu podzimních prázdnin na zahradě Domečku, kde probíhaly různé soutěže a hry o ceny. Po té jsme opekli špekáčky a odpoledne se hrál bowling.

Druhý den jsme se sešli opět u nás v Domečku, ovšem tentokrát za účelem dlabání hlav nebohým dýním. Všechny dýně skutečně dostaly lžící za vyučenou, některé dokonce odcházely i se strašidelnými úsměvy na tváři – bůhví co si asi myslely? Dále jsme vytvářeli v rámci naší halloweenské dílničky výzdobu na nadcházející Halloween. Po pořádné práci jsme odpočívali na horolezecké stěně, kde se hrály nejrůznější hry.

https://ddmsternberk.rajce.idnes.cz/Podzimni_prazdniny_v_DDM_2017/


 0001[5].jpg0001.jpg

 

 

 

Město Šternberk

www.sternberk.eu

Zdravé město Šternberk

www.sternberk.eu

Krajský úřad Olomouc


www.kr-olomoucky.cz

ZŠ Svatoplukova

http://www.zssvat.cz/

ZŠ Dr. Hrubého


http://www.zshrubeho.cz/

ZŠ nám. Svobody

http://www.zsns-stbk.cz/

Atletický klub Šternberk


www.aksternberk.estranky.cz

SERITECH s.r.o.

www.seritech.cz

 EXPOZICE ČASU

http://www.expozicecasu.cz/

 

 

20. 2. Oldřich

Zítra: Lenka

Data[1].jpg

Poslední aktualizace:

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2018-2019.pdf

Měsíční plán akcí DDM

Únor 2019.pdf

Nabídka kroužků 

NABÍDKA KROUŽKŮ A AKTIVIT 2018-2019.pdf

Přihláška 

PŘIHLÁŠKA 2018-2019.pdf

DDM na Facebooku

DÍVKA ROKU

https://www.facebook.com/pages/D%C3%ADvka-roku-%C5%A0ternberk/124606234275490?fref=ts

ZLATÝ LIST

http://www.zlatylist.cz/

Návštěvnost stránek

167447