Drobečková navigace

Úvod > Zájmové útvary > Sportovní kroužky

Sportovní kroužky

Sportovní kroužky jsou vhodnou pohybovou aktivitou pro zdravé jedince. Pravidelně provozovaná vytrvalostní zátěž vede k adaptaci srdečně-cévního a dýchacího systému, zlepšení metabolismu, funkce pohybového aparátu a nervového systému, ale také k pozitivním psychickým změnám.

V některých kroužcích se žáci učí základům sebeobrany neagresivním způsobem, přičemž se rozvíjí psychická i fyzická stránka jedince. Výuka se týká základních pohybů a pádů, samotných technik v postoji i vkleče a práce s tradičními pomůckami.

V atletických disciplínách se žáci učí uplatňovat pohyb rovnoměrný i rovnoměrně zrychlený, přímočarý i rotační (vrh koulí, hod diskem). Při tréninku se uplatňují všechny dynamické zákony – přechod z klidu do pohybu (start), změna směru pohybu (odraz při skoku), dokončení pohybu (doskok). Atletika zajišťuje všestranný rozvoj a současně poskytuje široký výběr pro sportovní vyžití (běh, skok, vrh, hod, chůze, víceboj).  

Míčové kroužky přispívají k zvládnutí základních pravidel, procvičení a prohloubení dovedností v soutěžích a ve hře. Zábavnou formou částečně zlepšují fyzickou kondici, učí týmové spolupráci. Žáci se učí vytvářet účinné herní strategie, experimentovat, rychle se rozhodovat a přijímat zodpovědnost.

Sportovní střelba učí žáky trpělivosti, rozvážnosti a klidu. Žáci se naučí pravidla sportovní střelby, ošetření zbraně, techniku, střelbu a připravují se na střelecké soutěže. Kroužek probíhá v hale i venkovním prostředí.

Sportovní kroužky přispívají k zvládnutí základních pravidel, procvičení a prohloubení dovedností ve hře. Žáci se v kroužku učí základům příslušného sportu v rámci tréninkové jednotky, pravidla hry, připravují se na utkání, učí se základům týmové hry, vedení utkání. Hrají připravené turnaje, soutěže ve Šternberku. Žáci se učí vytvářet účinné herní strategie, rychle se rozhodovat a přijímat zodpovědnost. Hra přispívá k rozvoji prostorové orientace, rozvíjí schopnost reakce na rychle se měnící herní situace. Tréninky jsou také zaměřeny na sebeovládání a sebekontrolu.

Basketbal

Florbal

Horolezectví I

Horolezectvi II

Horolezectví III

Karate

Minikopaná

Míčové hry

Pilates

Sportovní střelba, lukostřelba I

Sportovní střelba, lukostřelba II

Stolní tenis

Sportovní hry I

Sportovní hry II

Tenis

Město Šternberk

www.sternberk.eu

Zdravé město Šternberk

www.sternberk.eu

Krajský úřad Olomouc


www.kr-olomoucky.cz

ZŠ Svatoplukova

http://www.zssvat.cz/

ZŠ Dr. Hrubého


http://www.zshrubeho.cz/

ZŠ nám. Svobody

http://www.zsns-stbk.cz/

Atletický klub Šternberk


www.aksternberk.estranky.cz

SERITECH s.r.o.

www.seritech.cz

 EXPOZICE ČASU

http://www.expozicecasu.cz/

 

 

18. 8. Helena

Zítra: Ludvík

Data[1].jpg

Posledníukončení DDM.jpg aktualizace:

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2018-2019.pdf

Měsíční plán akcí DDM

Plán červen 2019.pdf

Nabídka kroužků 

NABÍDKA KROUŽKŮ A AKTIVIT 2018-2019.pdf

Přihláška 

Plán červen 2019.pdf

DDM na Facebooku

DÍVKA ROKU

https://www.facebook.com/pages/D%C3%ADvka-roku-%C5%A0ternberk/124606234275490?fref=ts

ZLATÝ LIST

http://www.zlatylist.cz/

Návštěvnost stránek

177919